PDATU-NAUKA - Ботанічний сад
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

БОТАНІЧНИЙ САД – ПЕРЛИНА ПОДІЛЛЯ

    Історія Кам”янець-Подільського ботанічного саду починається з 1925 року. Першим директором ботанічного саду був призначений його засновник професор Нестор Теодорович Гаморак. В 1950-1955 роках проводиться геоботанічне обстеження Поділля і ботанічний сад стає об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.    7 серпня 1963 року розпорядженням Ради Міністрів УРСР за номером 1180, Кам”янець-Подільському ботанічному саду надано статус „Пам”ятка природи республіканського значення”. Постановою Ради Міністрів України від 22 липня 1983 року № 311 ботанічному саду надано статус „Кам’янець-Подільський державний ботанічний сад”.

   В 1995році ботанічний сад стає членом міжнародної організації співдружності Європейських ботанічних садів.    4 червня 1996 року рішенням виконавчого комітету Кам”янець-Подільської міської ради за номером 588 Кам’янець-Подільський ботанічний сад загальнодержавного значення передано на баланс Подільської державної аграрно-технічної академії з статусом „Пам”ятка природи загальнодержавного значення”. З цього часу ботанічний сад є базою для проведення учбової та виробничої практик студентів, науково-дослідної роботи з біологічних дисциплін викладачів, аспірантів, студентів.

   На даний час загальна площа ботанічного саду складає 16,81га, в тому числі закритого грунту біля 1,5 тис.м.кв., куди входять оранжерея тропічних і субтропічних рослин і теплиці. Співробітники ботанічного саду спільно з науковцями ПДАТУ проводять роботу по збереженню та вивченню генофонду природної та культурної флори на основі живих колекцій та експозицій.

Ведуться дослідження в таких напрямках:

- Інтродукція лікарських рослин – професор Ковтуник І.М.;

- інтродукція нових нетрадиційних малопоширених культур – професор Бахмат М.І.

   Колекційний фонд ботанічного саду нараховує:

-                      колекцію дерев і кущів, яка представлена 570 видами, сортами і формами;

-                      колекцію тропічних і субтропічних рослин – 400 видів;

-                      колекцію раритетних  – 45 видів;

-                      колекцію лікарських та інших корисних рослин – 110 видів;

-                      колекцію одно-, дво-, та багаторічних рослин, яка нараховує 200 видів.

   Особливу цінність представляють в колекції тропічних та субтропічних рослин пальми (фінік лісовий, хамеропс низький, вашингтонія могутня), вік яких більше як 80 років. Прикрасою оранжереї є монстера делікатесна, араукарія висока, банан райський, фікус повзучий та багато інших екзотичних рослин.

 Велику цінність представляють реліктові види: гінкго дволопатеве, метасеквойя глиптостробовидна, тис ягідний, бруслина карликова, діоскорея кавказька, арум Бессера, листовик сколопендровий, лунарія оживаюча, цибуля коса, ясинець білий та багато інших рослин.

   Із числа нашої колекції до Червоної книги України занесено 26 видів, з них 6 видів дендрофлори і 20 видів трав”янистих рослин. Гербарний фонд складає 3000 листів. Ботанічний сад має бібліотеку яка нараховує 4500 екземплярів книг.  В даний час науково-дослідна робота лабораторій проводиться у напрямку утримання, збереження та відтворення  рослинних ресурсів шляхом інтродукції та акліматизації природної та культурної флори, а також охорони рідкісних, зникаючих видів. Ботанічний сад вносить вагомий вклад в популяризацію екологічних та природоохоронних знань, шляхом проведення тематичних екскурсій, консультацій.

Головна мета ботанічного саду - служити людям, охороні та примноженню рослинного різноманіття. Ми завжди раді, коли ботанічний сад відвідують жителі та гості міста. Субота, 06 Березня 21, 1.41.24
Вітаю Вас Гість
Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів