PDATU-NAUKA - Горизонт 2020
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог грантів, стипендій та конкурсів

Переглянути каталог грандів, стипендій та конкурсів

У 2015 році Україна стала асоційованим членом Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020». Дане членство надало українським учасникам рівноправний статус з їхніми європейськими партнерами, а також відкрило можливості впливу на формування змісту Програми.

«Горизонт 2020» – це найбільша програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій з загальним бюджетом близько 80 млрд. євро, розрахована на 2014 – 2020 роки.

Програма сконцентрована на досягненні трьох головних завдань:

-  Зробити Європу привабливим місцем для першокласних науковців;

-   Сприяти розвитку інноваційності та конкурентоспроможності європейської промисловості і бізнесу;

-   За допомогою науки вирішувати найбільш гострі питання сучасного європейського суспільства.  

Відповідно до цих завдань, Програма «Горизонт 2020» поділена на три основні напрямки:

1) Передова наука, яка є відкритою для високоякісних індивідуальних та командних дослідницьких проектів в усіх галузях знань, включаючи гуманітарні;

2)  Лідерство у галузях промисловості, в яких фінансується розробка нових технологій і матеріалів, включно з ICT та космічні дослідження; крім того, в межах цього напряму доступні фінансові інструменти для впровадження інновацій у малому та середньому бізнесі;

3)  Суспільні виклики, з широким спектром дослідницьких проектів від поліпшення якості транспорту, їжі, системи охорони здоров’я та безпеки до питань європейської ідентичності і культурної спадщини.

Три зазначені напрямки, у свою чергу, поділені на кілька тематичних конкурсів кожен. Щодва роки, Європейська Комісія, готує і публікує Робочі Програми для кожного окремого конкурсу. Слід розуміти, що в абсолютній більшості конкурсів програми «Горизонт 2020» (окрім European Research Council та Marie Skłodowska-Cuire Actions з розділу Передова наука) фінансування здійснюється за принципом "згори донизу", тобто лише щодо пріоритетних для Європейської Комісії тем досліджень. Відповідно, більш-менш широкі теми, визначені для фінансування, представляються у Робочих Програмах. Публікація Робочих Програм на 2016-2017 роки очікується у вересні 2015 року.

Основні умови участі у проектах програми Горизонт 2020 – актуальна дослідницька тема, щонайменше два партнери з європейських країн (країни-члени ЄС або країни, асоційовані члени програми «Горизонт 2020») і заявка англійською мовою розміром 10-15 сторінок, в залежності від типу проекту. Детальні умови участі, інформація про дедлайни і відкриті конкурси, зрештою, електронна система подачі заявок містяться на Порталі учасників Європейської Комісії. Для подачі заявки кожна організація повинна зареєструватися на Порталі і отримати відповідний ідентифікаційний номер – PIC код.

Для надання інформації щодо можливостей програми Горизонт 2020, консультацій потенційних учасників на шляху від ідеї до реалізації проектів, допомоги у пошуку партнерів, Міністерством освіти і науки створено мережу національних і регіональних контактних пунктів. Вони діють, переважно, на базі університетів та наукових установ, і розподілені відповідно до різних конкурсних напрямків програми «Горизонт 2020». Усі консультації надаються безкоштовно.

Детальнішу інформацію про програму можна знайти на українському національному порталі програми Горизонт 2020 (повномасштабне наповнення якого очікується восени 2015 р), і на сайтах Європейської Комісії, присвячених Програмі: офіційному сайті «Горизонт 2020», та Порталі учасників. Також, чимало корисної інформації міститься на сайті проекту Bilat-Ukraina, головною метою якого є сприяння науково-технічній співпраці України з ЄС. Зокрема, з сайту можна завантажити посібник по програмі «Горизонт 2020», розроблений спеціально для українських науковців, де стисло та інформативно викладена інформація про різні типи конкурсів, схем фінансування всередині «Горизонт 2020»., головні умови участі, складання заявки, бюджету, а також інформація стосовно системи пошуку партнерів.

Перелік національних контактних пунктів Рамкової програми ЄС «Горизонт 2020» за тематичними напрямами можна знайти за посиланням.

Перелік регіональних контактних пунктів Рамкової програми ЄС «Горизонт 2020» за тематичними напрямами можна знайти за посиланням.

 

Угода про участь України у Програмі Горизонт 2020 набула чинності

Субота, 06 Березня 21, 0.39.00
Вітаю Вас Гість
Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів